Twoje zamówienie

Witaj! Jesteśmy

Siostry dekorantki

Jesteśmy pasjonatkami i chętnie pomożemy Ci dobrać dekoracje dopasowane do Twoich potrzeb. Dodatkowo w naszym sklepie oferujemy usługę napełnienia zamówionych balonów helem!

Zobacz realizacje

Gender reveal party – co to jest i jak je zorganizować?

sie 11, 2023 | Porady

W ostatnich latach pary coraz częściej decydują się na huczne świętowanie pojawienia się na świecie ich przyszłego maleństwa. Odwiedziny u świeżo upieczonych rodziców to już za mało. Teraz świętowanie zaczyna się zdecydowanie wcześniej! Najpierw było baby shower, teraz mamy też gender reveal party. Co to jest i jak zorganizować takie przyjęcie? Mamy dla Ciebie kilka niezawodnych wskazówek!

Co to jest gender reveal party?
Kiedy kilka lat temu doszła do nas tradycja organizowania baby shower, stało się to prawdziwym hitem. Teraz prosto z USA trafił się kolejny sposób na uczczenie ciąży – gender reveal party. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to przyjęcie, na którym ujawnia się płeć dziecka. I dokładnie na tym to polega! Na imprezie zaproszeni goście: rodzina, bliscy i przyjaciele, a czasem także nawet sami rodzice, dowiadują się, czy wkrótce na świecie pojawi się chłopiec czy dziewczynka. Wydarzeniu towarzyszą zazwyczaj kolorowe dekoracje, gry i zabawy. Brzmi świetnie, prawda? A to dopiero początek!

Jak zorganizować gender reveal party?
Chociaż od strony praktycznej organizacja wygląda tak jak w przypadku niemal każdego innego przyjęcia, tutaj warto rozważyć jeszcze jedną bardzo ważną kwestię: jak przekazać wiadomość o płci dziecka tylko tym, którzy mogą znać ją przed przyjęciem? W przypadku gender reveal party, najczęściej sami rodzice nie mają pojęcia czy spodziewają się syna, czy córki. Najłatwiejszym sposobem jest wtedy poproszenie lekarza o zapisanie płci na karteczce i schowanie jej w kopercie. Koperta trafia wtedy bezpośrednio w ręce wyznaczonej osoby. Może to być ktoś z bliskich, może to być cukiernik przygotowujący tort lub dekorator odpowiedzialny za balony i inne dekoracje.

Jak ogłosić płeć dziecka?
Sposobów na wyjawienie płci dziecka jest naprawdę wiele. Młodzi rodzice w USA (i nie tylko!) prześcigają się w planowaniu kolejnych niesamowitych gender reveals. Jeśli jednak chcesz postawić na nieco bardziej “standardowe” rozwiązania, jest kilka takich, które są wyjątkowo popularne i jednocześnie sprawdzają się świetnie!

  • czarny balon z konfetti w środku – konfetti jest różowe lub niebieskie – zależnie od tego jakiej płci jest dziecko. Rodzice wspólnie przebijają balon, by poznać płeć dziecka.
  • tort – jednokolorowy tort, który najczęściej w środku, po rozkrojeniu, jest niebieski lub różowy;
  • pudełko z balonami z helem – dekorator w pudełku chowa balony w konkretnym kolorze, po otworzeniu pudełka rodzice poznają płeć dziecka;

Jakie dekoracje wybrać na gender reveal party?
Tak urocze przyjęcie musi mieć odpowiednie dekoracje – dodatki w odcieniach różu i błękitu to must-have każdego gender reveal party. Jakie dekoracje warto wybrać?

  • girlandy z kolorowych balonów;
  • balony z napisem: it’s a boy, it’s a girl;
  • balony napisy: boy, girl, baby;
  • gadżety do zdjęć;
  • kolorowe konfetti;
  • talerzyki, kubeczki, słomki, serwetki;
  • przypinki w kolorach różowym i błękitnym – wtedy goście mogą wybrać przypinkę zależnie od tego, jak typują płeć dziecka;

To tylko kilka z dziesiątek pomysłów na to, by zaplanować idealne gender reveal party! Jeśli szukasz oryginalnych dekoracji i dekoratorek z ogromną wyobraźnią, które zaplanują najpiękniejsze przyjęcie – napisz do nas!