Twoje zamówienie

Witaj! Jesteśmy

Siostry dekorantki

Jesteśmy pasjonatkami i chętnie pomożemy Ci dobrać dekoracje dopasowane do Twoich potrzeb. Dodatkowo w naszym sklepie oferujemy usługę napełnienia zamówionych balonów helem!

Zobacz realizacje

Czy warto robić dekoracje na przyjęcia?

sie 11, 2023 | Porady

Mówi się, że wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowej oprawy. I my całkowicie się z tym zgadzamy. Czy wyobrażasz sobie chrzciny lub wesele bez dekoracji? Balony z helem kolorowe girlandy, przepiękne kwiaty i oryginalna papeteria. To wszystko sprawia, że przyjęcie staje się naprawdę niezwykłe. Jeśli zależy Ci na pięknej oprawie Twojej imprezy – dekoracje to zawsze strzał w dziesiątkę!

Jak wybrać dekoracje na przyjęcie?
Wybór dekoracji nie jest prostą sprawą. Możesz oczywiście kupić gotowe zestawy lub przygotować coś samodzielnie, jednak zazwyczaj zabiera to sporo czasu. A planując przyjęcie, takie jak wesele, chrzest czy urodziny – masz go i tak niepokojąco mało. Zazwyczaj dekoracje opierają się na balonach, papeterii i dodatkach, które sprawiają, że wszystko nabiera zupełnie nowego charakteru. W dekoracjach najważniejsze są detale, które spinają wszystko w całość, np. drewniana księga gości, która jest nie tylko cudowną pamiątką, ale też pięknie wygląda. Jeżeli jednak nie chcesz zajmować się tym sama, warto wybrać kogoś, kto zrobi to za Ciebie – i zrobi to naprawdę dobrze.

Siostry dekorantki – robimy dekoracje. Od produktu, przez pomysł po usługę.

Od czego zacząć organizację przyjęcia?
Kluczem do sukcesu każdego przyjęcia jest plan. Dobry plan sprawia, że wszystko jest spójne i dopracowane, a impreza udaje się bez większych niespodzianek. Dlatego jeśli organizujesz przyjęcie, musisz pamiętać, by stworzyć plan krok po kroku – dzięki temu wszystko będzie zdecydowanie łatwiejsze! Co koniecznie musi znaleźć się w Twoim planie przyjęcia?

Data i miejsce imprezy
Nie będzie niespodzianką, jeśli powiemy, że data i miejsce przyjęcia są priorytetem. Dopiero, kiedy uda Ci się je ustalić, możesz przejsć do dalszej części planowania. Większość przyjęć odbywa się w weekend, tj. sobota i niedziela, jednak coraz częściej zdarza się, że ludzie decydują się na imprezy np. w środku tygodnia. To świetny sposób, żeby nieco zaoszczędzić, wynajęcie sali w restauracji jest wtedy zazwyczaj nieco tańsze niż w weekend. Z powodzeniem sprawdzi się też w przypadku mniejszych przyjęć, takich jak chrzciny, roczek czy rocznica ślubu.

Usługodawcy
Wybierz z kim chcesz pracować. Twoje przyjęcie jest ważne, dlatego musisz mieć wokół siebie ludzi, którzy doskonale wiedzą, co robią. Zanim podejmiesz współpracę, warto spotkać się z usługodawcą osobiście, by przekonać się, że Wasze wizje są spójne i możliwe do realizacji. Nie zapomnij też sprawdzić opinii lub popytać wśród znajomych – może ktoś korzystał już z usług danej firmy i może podzielić się doświadczeniami?

Motyw/ kolor przewodni
Kiedy zaczniesz przeglądać dostępne dekoracje, przypinać setki zdjęć na swojej tablicy inspiracji i przechowywać dziesiątki zrzutów ekranu w galerii telefonu – w Twojej głowie może pojawić się chaos. Wybranie motywu przewodniego czasami zajmuje nieco czasu, ale efekt jest tego zdecydowanie wart. Wybierz maksymalnie trzy kolory i dwa style. Pamiętaj, że jak ze wszystkim, co za dużo to niezdrowo. Dlatego postaw na to, co po prostu pasuje najlepiej do Ciebie i Twojego stylu, nawet jeżeli jest przewrotne czy przekorne – takie przyjęcia zapamiętuje się przecież najdłużej! A jeśli nie wiesz, na jaki motyw się zdecydować, możesz zawsze zapytać o to osobę zajmującą się dekoracjami.

Szukasz oryginalnych dekoracji na przyjęcie? Balony na roczek? Drewniane dekoracje na wesele? Dodatki na chrzest lub pierwszą komunię? Mamy wszystko, czego potrzebujesz. Odwiedź nasz sklep.